Bebeğiniz ile en güzel bağ “Masaj”

Anne ile bebek arasındaki  bağı kuvvetlendiriyor ve ona kendini güvende hissettiriyor. Ne mi? Bebeğinizin vücuduna yapacağınız nazik bir masaj…

Bebekler genellikle acıktığında, altı kirlendiğinde ve gaz nedeniyle huzursuz olduklarında ağlıyorlar.

Bu yüzden onların mutlu olması için tüm ihtiyaçlarının eksiksiz giderildiğinden emin olmak gerekiyor.

Temel ihtiyaçları tamamlandıktan sonra, sıra geldi bebeklere huzur ve mutluluk vermeye…

Bebeklere nazik masaj hareketleri uygulamak, onları çok rahatlatıyor. Ayrıca fiziksel yararları da saymakla bitmiyor.

Fiziksel yararları

Masaj; bebeğin kas, sinir ve iskelet sisteminin gelişmesine ve kas-sinir koordinasyonunun sağlanmasına yardımcı olur. Masajla birlikte artan kan akışı dokulara giden oksijen miktarını artırır.

Lenf akışını düzenleyerek toksinleri vücuttan uzaklaştırır, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olarak bebeğin hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlar. Masaj, doğal ağrı kesici görevi gören endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayarak; diş çıkarma, aşı ve kulak ağrısı gibi rahatsızlıklarda bebeğin ağrısını dindirir.

Bağırsaklarda biriken gazın çıkarılmasını sağlayarak bebeği rahatlatır. Gece uykusunu derinleştirir.

Psikolojik yararları

Tensel iletişimle, anne-bebek arasındaki bağlanma sürecini hızlandırarak emzirme sürecinin kolaylaşmasına yardımcı olur.

Bebeğiyle daha fazla temas içerisinde bulunan annelerde süt miktarının arttığı ve emzirme süresinin uzadığı görülür. Masaj, dokunma aracılığıyla bebeğe kendini güvende hissettirir.

Bebeğin gerginliğini azaltarak daha huzurlu olmasını sağlar. Dokunularak büyüyen bir bebek, sevildiğini hissederek özgüven geliştirir. Masaj aracılığıyla bebeğinin rahatladığını gören annenin kendine güveni artar.

Masaj sırasında anne ve bebeğin salgıladıkları oksitoksin ve seratonin hormonları stres düzeyinin azalmasını sağlayarak anne sütünün artışına katkı sağlar.

Size kendi yeriniz de Bebek Masajı ile ilgili bilgiyi verebiliriz.

RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ
Diğer masajlarımız için Masaj Çeşitlerimizi kontrol edebilirsiniz.
Merak ettiğiniz birşey var ise bize iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

“Bebeğiniz ile en güzel bağ “Masaj”” için 2 yanıt

  1. Seda dedi ki:

    Kolay Gelsin Benim bebegim 11 aylık ve kız yalnız benim özel eve bebeğim için masaj almaya gücüm yok bana acaba mail adresimi versem kızım için ona faydalı olacak hareketler ve hangi yağlar kullanmam lazım gösterebilirmisiniz?? Teşekkürler kolay gelsin

    1. Elbette Seda hanim ne demek isterseniz gelip kendi yerinizde de size yag hediye edip tatbiki gosterebilirim de . Simdi mail ile size uygulama orneklerini atiyorum. Ilk soyledigim de gecerlidir ne zaman isterseniz esinize selamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Translate »