Yoga Masajı

Thai Yoga Masajı (Nuad Bo-rarn) – MÖ 2. binyılda Tayland’da ortaya çıkan Thai Yoga Masajı,

Yoga’dan etkilenen dinamik yardımlı esneme ile Çin akupunkturu ve Ayurveda’dan etkilenen enerji hatları boyunca fiziksel basıncı birleştiren bir vücut çalışması şeklidir.

Katey Hawes, Shivashakti School of Yoga & Healing Arts’tan Level I & II Thai Yoga Bodywork sertifikasını ve Thai Institute of Healing Arts’tan Level III aldı. Seanslar yerdeki bir hasır üzerinde gerçekleştirilir, ancak zemine erişemeyenler için masa çalışması için seanslar değiştirilebilir ve danışan tamamen çıplak kalır. Eller, başparmaklar, ayaklar ve bazen de dirsekler vücudun enerji hatlarını çalıştırmak için kullanılır ve Yoga tipi esneme hareketleri ritmik bir sallanma şeklinde sağlanarak danışanın derin ve yüzeysel gerginliklerini atmasına ve esnekliğini artırmasına yardımcı olur. Seansın sonunda, danışanlar aynı anda hem rahatlamış hem de enerjik hissederler.

Bu masaj sizin heryerinize dokunulması gereken bir masaj türüdür. Masaj fiyatları ile ilgili randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şeker Hastaları için Masaj (Diyabetler)

Diyabet - Şeker Hastaları Masajı

Masaj, sağlığı sağlamak için uygulanan en eski ve en güvenli yöntemlerden biridir. Masaj terapisi, eller, parmaklar, kollar, dirsekler veya ayaklar kullanılarak vücudun kaslarına ve yumuşak dokularına basınç uygulanmasıdır.

Masaj, sağlığı sağlamak için uygulanan en eski ve en güvenli yöntemlerden biridir. Masaj terapisi, eller, parmaklar, kollar, dirsekler veya ayaklar kullanılarak vücudun kaslarına ve yumuşak dokularına basınç uygulanmasıdır. Vücuttaki kan dolaşımını iyileştirir, böylece ağrıyı hafifletir, stresi, depresyonu ve kaygıyı azaltır. Bir masaj terapisti, hastanın ihtiyacına ve fiziksel durumuna bağlı olarak felç, dairesel hareketler, yoğurma, dokunma veya titreşim gibi farklı masaj teknikleri kullanabilir.

Diyabet için masaj terapisi kullanımı son birkaç yılda önemli ölçüde artmaktadır. Çeşitli çalışmalar, diyabet hastası hastaların düzenli tıbbi tedavileri ile birlikte masaj terapisi kullandıklarını göstermiştir. Diyabette, kan şekeri (glikoz) seviyeleri salgılanmasındaki veya insülin hormonunun kullanılmasındaki dengesizlikten dolayı çok yüksektir. İnsülin, glukozun hücrelere girmesine yardımcı olmak ve vücuttaki kan şekeri seviyesini düzenlemek için pankreas tarafından üretilir. Enjeksiyon bölgelerinde masaj yapıldığında vücuttaki insülin emilimini arttırır. Buna ek olarak kan şekeri düzeyleri üzerinde de olumlu bir etkisi vardır.

Masaj terapisinin yararları inanılmazdır ve lenf sistemini uyarmaktan, kan şekeri seviyesini düşürmekten toksinleri vücuttan atmaya kadar değişebilir. Masaj vücuttaki kan dolaşımını iyileştirir ve atardamarların sertleşmesi gibi diyabet nedeniyle oluşan kötü etkileri azaltır. Vücuttaki kan dolaşımı düzeldiğinde, vücut hücrelerine daha fazla oksijen ve besin verilir ve bu da hücrelerin insülin kullanımını arttırır.

Masaj, stresi gevşetmek ve azaltmak için mükemmel bir terapidir. Herhangi bir stres veya zihinsel yorgunluk, diyabetik hastaya kan şekeri seviyesini yükselttiği için zararlıdır. Bu nedenle bir masaj sinir sistemini gevşetmeye ve stres hormonlarının üretimini azaltmaya yardımcı olarak kan şekeri seviyesini normal seviyede tutar. Duke Tıp Üniversitesi, Dokunmatik Araştırma Enstitüsü gibi çeşitli enstitüler, stres yönetimi uygulamaları hakkında araştırmalar yapmış ve çalışmalar, herhangi bir gevşeme terapisi formunun (masaj gibi) kan şekeri seviyesini düşürmede derin bir etkisi olduğunu göstermektedir.

Artan kan şekeri seviyeleri, diyabetik hastalarda, kaslarının, tendonlarının ve bağlarının sertleşmesinin yanı sıra eklemlerde daha az hareket yaşadıklarından dolayı diyabetik hastalarda bağ dokusunun kalınlaşmasına neden olur. Masaj terapisi, dokunun esnekliğini ve eklem hareketliliğini artırmada önemli ölçüde yardımcı olur. Bunun dışında, hastalara düzenli hareket germe ve bazı hareket tekniklerini içermeleri önerilir.

Bir masaj terapisine başlamadan önce, diyabetik hasta daima birinci basamak doktorlarına danışmalıdır. Kontrolünde diyabet hastası olan bir kişi, yalnızca tansiyonu kontrol altındaysa ve ayrıca diyabet hasarı olmaması koşuluyla, masaj yaptırabilir. Diyabetli insanlar masaj yapmadan önce bazı ihtiyati önlemler almalıdırlar. Masaj uygulayıcısına endişe konusu hakkında önceden bilgi vermeli ve kan şekeri seviyesinin kontrol altında olduğundan emin olmalıdır. Masajın etkileri daha uzun süre devam edebilir, bu nedenle diyabetik hastanın kan şekeri seviyesini düzenli aralıklarla kontrol etmesi gerekir. Diyabette sık görülen bir komplikasyon nöropatidir, bu gibi durumlarda hafif vuruşlarla yapılan nöromüsküler masaj ve akupunktur da olduğu gibi basınç uygulamak daha güvenli bir seçenektir.

Sonbahar da masaj yaptırmanın 5 faydası

Masaj Terapisi Sadece Rahatlamaktan Çok Daha Fazlası

Sürekli iş’te tıkılıp iyi bir gece uykusu almak için mücadele ediyor musunuz? Zaten bitmiş olan tatil sezonunda bunalmış hissediyor musunuz?
Sizi anlıyoruz. Yılın bu zamanı insanlar için çok stresli olabilir ve sizi tamamen ortadan kaldırması uzun zaman almaz. Büyük olasılıkla bahçede, yaprak tırmalamak veya kar küremekle zaman geçirmek zorunda kalacağınız gerçeğiyle birleştiğinde, zihinsel ve fiziksel olarak verimli bir mevsime giriyorsunuz. Tatillerin seni üzmesine izin verme. Eğer stres altındaysanız veya acı çekiyorsanız, masaj kadar basit bir şey sizi tekrar yoluna sokabilir.

Masaj Stresi Rahatlatmaya Yardımcı Olur
Stresli olduğunuzda, vücudunuz doğal “uç ya da savaş” yanıtını tetikleyerek kalp atış hızınızı yükseltir ve kaslarınızın gerilmesini sağlar. Masaj terapisi bu etkileri önler. Tedavi sırasında, bir masaj terapisti, vagus siniri ile bağlantılı olan ve kan basıncını düzenleyen basınç noktalarını harekete geçirir. Bu stimülasyon vücudunuzun kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Yapılan çok sayıda çalışma, masaj terapisine giren katılımcıların vücudun kortizol üretiminde (stres hormonu) bir azalma ve endorfinlerin üretiminde (beyninizin “kendini iyi hissetmesi” kimyasal) bir artış gördüğünü göstermiştir.

Anksiyete ve Depresyon Azaltın
Daha önce hiç endişe veya depresyon yaşadıysanız, ne kadar para kazanabileceklerini bilirsiniz. Ancak masaj kadar kolay olan bir şey ruh halinizi artırabilir ve endişeli hislerinizi hafifletebilir. Masaj aldığınızda vücudunuz serotonin ve dopamin salgılar. Serotonin ruh halinizi dengelemek ve kaygı ve strese neden olan aşırı uyarıcı nörotransmitterler dengelemekle sorumludur. Dopamin ise depresyona karşı savaşır ve odaklanmanıza yardımcı olur.

Masaj Bağışıklığı Arttırmanıza Yardımcı Olabilir
Bu kötü kış soğuklarından asla kurtulacaksanız, belki bir masaj yardımcı olabilir. “Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi” nde yayınlanan bir araştırma, masaj terapisinin vücudun doğal katil hücrelerinin varlığını arttırdığını buldu. Bu hücreler, bağışıklık sisteminin ilk savunma hattı olarak işlev görür ve tümör ve virüs içeren hücreleri imha eder.

Bir Masajdan Sonra Daha İyi Uyku
Yeterince uyuyamadığınızda, huysuz olursunuz. Fakat sizi kardiyovasküler hastalık ve depresyon gibi kronik rahatsızlıklara açabileceğini de biliyor muydunuz? Uyku, genel sağlığımız için hayati bir rol oynar, ancak gecelik önerilen sekiz saatte almak her zaman kolay değildir. Kendinizi savurma ve dönme bulursanız, masaj terapisini deneyin. Araştırmalar, masaj terapisinin aşağıdakiler de dahil olmak üzere herkes için uykuyu iyileştirebileceğini göstermiştir:
– insomnia
– psikiyatrik bozukluğu olan kişiler
– migren muzdarip insanlar
– fiziksel acı çeken insanlar
Masajdaki serotonindeki artış sayesinde vücudunuzun uyku döngüsünü düzenleyen bir hormon olan melatonin üretme süresi daha kolaydır. Bir masaj, vücudunuzu geri yüklemekle sorumlu uyku daha derin aşamalarında daha fazla zaman harcamanıza yardımcı olabilir.

Sırt ve Boyun Ağrısını Azaltın
Sekiz saatlik iş gününüz sizi zihinsel olarak yorgun bırakmaktan daha fazlasını yapıyor; rahatsız boyun ve sırt ağrısı ile sizi bırakabilir. Masanızda uzun süre harcamak, klavyenizin üzerine yaslanmak, boynunuzda ve sırtınızda gerginlik yaratır. Neyse ki, bir masaj yardımcı olabilir. Amerikan Masaj Terapisi Derneği, masaj terapisinin, kronik bel ve boyun ağrısı çeken insanlara fayda sağlayabileceğini belirtiyor. Masajlar, kanınızın akmasına yardımcı olur ve vücudunuza gergin kaslarınızı restore etmesi için ihtiyaç duyduğu yardımı sağlar. Ayrıca, boynunuzdaki ve sırtınızdaki baskı noktalarının fiziksel olarak yoğrulması kas gerginliğini azaltır.

Yaz için zayıflama masajı – 2019

Ve Nisan ayı da geldi. Ve havalar da Isınmaya başladı.

Yaz ayına hazırlık için Kilo verme programları bundan 45 gün önce zaten başlamıştı.

Şimdiyse buna ilave olarak masaj programını devreye sokmalısınız.

Yaz için zayıflama masajı sizin vücudunuzda kış boyunca oluşan biçimsiz yağları, eritemediğiniz bölgelerimize uygulanan bir masaj türüdür.

Yaz için zayıflama masajında kullanılacak olan yağ çok önemli olduğundan bu yağ ile ilgili fazla açıklama yapamayacağız.

Haydi hanımlar şimdi randevu almak için randevu formumuzu doldurunuz ve önümüzdeki haftalar içersinde hemen randevunuzu alınız.

Unutmayınız ben müşterilerimin yerlerine giden bir masörum ve yerinizi sizin ayarlamanız gerekiyor.

Masaj süresi ortalama 70 ila 100 dakikadır

Ve fiyatlar ile ilgili bilgiyi buradan alabilirsiniz

Şimdiden herkese iyi bir yaz dönemi diliyorum

Masaj ile Kilo vermek

Kilo vermenin doğal yollarını arayan insanlar kesinlikle bazı vücut masajlarını denemeliler! Hepimizin bildiği gibi, masajlar her zaman kendimizi harika hissettirir. Stresten kurtulmanıza yardımcı olur ve aynı anda sizi baştan ayağa gençleştirir. Eğer bir tür yaralanmadan muzdarip iseniz, her zaman iyi bir masajın kendinizi tüm acıdan ve endişedan kurtarmasını bekleyebilirsiniz. Fakat buradaki soru şudur, kilo vermek için ne tür bir masaj yapmalısınız? Evet, yapabileceğiniz çeşitli masajlar var! Bazıları kilo vermek için etkili bir şekilde çalışıyor.

Kilo Verme Masajı:

Temel olarak, vücuttaki yağ katmanlarının erimesinde etkili olan 3 tip masaj uygulaması vardır. Bu masajlar, en çok eleştirenlere sahip olanlar! Yani, bu ‘yağ erimesi; masaj?

Öğrenmek için okumaya devam!

1. Aromaterapi Masajı:

Aromaterapi Masajı, yeme alışkanlığınızı azaltan özel bir zayıflama masajı türüdür. Masaj bu amaç için özel yağlar kullanır. Çiçeklerin, meyvelerin, yaprakların ve tohumların özleri bu masaj için kullanılan temel bileşenlerden bazılarıdır. Bu masajı kullanan kişiler sıklıkla daha iyi uyuduğunu ve kas masajının bu masajı yaptıktan sonra kaybolduğunu söyledi. Her türlü stres ve kaygıdan arınmış, rahat hissetmenize yardımcı olur ve ayrıca diyetinize ve egzersiz programınıza başladığınızda vücudunuza bol miktarda enerji sağlar.

2. Kilo Kaybı Için Lenfatik Masaj:

Adından da anlaşılacağı gibi, lenfatik masaj metabolizmanızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Bağışıklık gücünü arttırmak, aynı zamanda tüm toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Sadece bu değil, stres ve endişeden de kurtulacak. Aşırı yiyecek ve sağlıksız yiyeceklerden keyif almak yaşam tarzınızdan kalıcı olarak elimine edilecektir. Bu masajı düzenli olarak yaptırdığınızda, yeme alışkanlıklarınızdaki değişiklikleri otomatik olarak fark edeceksiniz. Spor yapan insanlar, bu yaralanmaları sıkıntıya maruz kaldıkları yaraları iyileştirmek için kullandılar. Şu anda bir yaralanmanız varsa, lenfatik bir masaj yaptırmayı deneyin. Bu, egzersiz rejiminize devam edebilmeniz için çabucak iyileşmenize yardımcı olur.

3. Karın Masajı:

Karın masajı, vücudunuzdaki tüm toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Metabolizmanızı artıracak ve sindirim sisteminizin eskisinden daha yumuşak çalışmasını sağlayacaktır. Bütün bunlar gerçekleştiğinde, yaşam tarzınızda bir değişiklik olduğunu fark edeceksiniz. Sadece daha az kalori tüketmekle kalmayacak, aynı zamanda sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı yaşayacaksınız. Karın masajının sizi daha az uyuşuk hissettirdiği bilinmektedir. Vücudunuzu şarj eder ve egzersiz yaparken kendinizi zorlamanıza yardımcı olur. Ancak, masajı yaparken derin nefes almayı unutmayın. En iyi sonuçları görmek isterseniz günde iki kez yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kilo Verme Masajlarının Faydaları:

Peki, masajlar tam olarak kilo vermeye nasıl yardımcı olur? İşte bu soruya cevap verecek kilo kaybı masajlarının bazı faydaları:

Kan Dolaşımını Artırır:
Kilo vermenize yardımcı olmak için özel olarak tam vücut masajı tasarlanmıştır. Dokularınıza daha fazla kan getirir ve tüm metabolizma atık maddelerinden kurtulur.

Kasları Güçlendirir:
Kilo verme masajları vücudunuzu, özellikle de kas bölgesini güçlendirmede kesinlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca selülit görünümünü azaltır.

Stresten Kurtulmanızı Sağlar:
Birçok insan strese girdiği için kilo almaya meyillidir. Stres çoğu zaman aşırı yemek yemeye neden olur ve sonuçta kilo alımı ile sonuçlanır. Bu nedenle, dürtüsel yeme alışkanlığını ortadan kaldırmak için bir masaj yaptırmak daha iyidir.

Masaj iyileştirir, gençleştirir ve kilo vermenize yardımcı olur! Benim ile temasa geçin ve bugün sağlıklı bir vücuda doğru yolculuğunuza başlayın!

تدليك للعرب

مرحبا؛
أنا ألب من اسطنبول. أنا مدلك الذكور وتقديم تدليك لمكانك. أنا في اسطنبول. يمكنني التحدث باللغة الإنجليزية والقليل جدًا من العربية. إذا كنت بحاجة إلى تدليك في فندقك ، يرجى إجراء حجز. لا تنس أني مدلك الذكور وليس لدينا مدلكة الإناث. عنوان البريد الإلكتروني الخاص بنا هو: [email protected]

Bedava Masaj

Bedava Masaj

Anneler Günü için bedava masaj

Anneler günü için 3 Anneye bedava masaj yapılacaktır. İlgilenen Annelerin bu Masaj İstiyorum formunu doldurması rica olunur.

Bedensel engelliler  için bedava masaj

Şartlar:
– İstanbul içi
– 14 ve 15 Mayıs 2018 Tarihleri içindir.
Masaj Randevusu alınması gerekmektedir.
– 45 dakika max. yağ ve yağsız

Yoni Masajı

Yoni Masajı

Yoni Masajı Nedir ?

Yoni Masajı kadınlara has bir masaj türüdür. Tantra Masajının bir uzantısıdır. Vulva bölgesine uygulanan masaj ile hayata bakış açıları değişir, stresi alır ve çakraları ile ilgili sıkıntıları gider.
Yoni masajında en uygun zaman adet döneminden sonraki ilk iki gündür ya da adet dönemine girmeden önce iki gün.

Yoni masajı yaklaşık olarak 70 veya 100 dakika sürer ve ortam da hiç bir elektronik alet ve elektrikli aydınlatma bulunmaz aydınlatma tarafımızdan getirilecek olan mumlar ile aydınlatır ve tütsü ile aroma katılıp meditasyon müziği ile başka dünyaları düşünmeniz beyninizi boşaltmanız sağlanır.

Yoni Masajı için teklif almak için Masaj Teklifi Al linkine tıklayıp formu doldurun yerinize gelip sizi yormadan sizin yerinizde masajınızı yapalım.

Fiyatları ise 170 ile 250 TL arasındadır.

Yoni Masajı kadınlara özeldir.

Yaza giriş için masajlar

Hint Baş Masajı Şampisaj Masajı - Masaj Fırsatları

Masaj ile yaza hazırlık

Kadınlar için geri sayım zamanı

Ve yaz aylarına hazırlandığımız şu dönemlerde kadınların en büyük sorunu bikini öncesi hazırlıkları, selülit ve fazla kilo problemleri.

Yaz Boyunca Masaj 4 Faydaları

Elbette, yaz aylarında yapılacak çok şey var – ızgara, bahçecilik, seyahat, adını sen koy – ama bu hala kendin ile ilgilenmiyeceğin anlamına gelmez. Aslında, masaj, vücudunuz ihtiyaç duyduğunda, yaz aylarında kendinizi tedavi etmek için müthiş bir şeydir.

İşte bu yaz kendinizi bir masajla tedavi etmenin en önemli dört nedeni.

1. Masaj zamanı ? “Siz belirleyin”

Yaz aylarında, planlar ve aktiviteler başlıyor gibi görünüyor. Çocuklar okuldan ayrılırlar ve kampa ve diğer etkinliklere gitmek zorundadırlar. Yürüyüşler, piknikler ve park gezileri norm haline gelir. Çocuklarınız ve işleriniz olmasa bile hala nispeten rahatlar, çoğu insan yaz aylarında daha fazla plan yapar. Bir masaj, kendinize zaman ayırmak için harika bir bahane.

2. Egzersize ek kurtarıcı Masaj

Çoğu insan, güzel havaların açık havada kolaylaştığı yaz aylarında daha fazla egzersiz yapar. Seçtiğiniz egzersizlerin ister bahçe ister koşu, ister yüzme sporu, isterse organize sporlar olsun, yılın bu döneminde daha aktif olursunuz. Bu harika, ama eğer dikkatli değilseniz suşlara ve çekilmelere yol açabilir. Masaj, sorunlardan kaynaklanan ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir ve bunların oluşma olasılığını azaltabilir.

3. Masaj Eklemlerde ve Ekstremitelerde şişmeyi alır.

Yaz sıcağı ve rutubeti, sıvıların statik birikimine bağlı olarak şişme ve rahatsızlığa neden olma eğilimindedir. Masaj, kan akışını arttırmaya, şişmeyi azaltmaya ve ısı yüksekliği sırasında bile daha rahat hareket etmenize yardımcı olabilir.

4. Masajlar Düşünmeyi Temizler

Meşgul? Stresli? Aşırı Yüklenmiş? Masajlar açık bir şekilde düşünür ve stresli hissetmeden yapmanız gereken her şeyin üstünde kalmanızı kolaylaştırır. Minimum her ay, ya da ayda iki kez masaj almak bile büyük faydalar sağlayabilir.

Tabii ki, gerçek şu ki, her zaman masaj almak için iyi bir zaman. Sağduyu, rahatlama, daha açık düşünme, daha iyi karar verme, azaltılmış stres ve daha iyi uyku içerir. Masajın muhteşem yazlık faydalarını yaşamak istiyorsanız, bugün 0 555 229 8654 numaralı telefondan randevunuzu Masaj Fırsatları ile planlayın.

Eşime masaj hediye etmek istiyorum …

Hediye Masaj - MasajFirsatlari.com

Hediye Masaj

Masaj Hediyesi

“Eşime Masaj hediye etmek istiyorum ama nasıl yapılacak ücretler nelerdir ? Hiç bilmiyorum… ” diyorsanız buyrun size açıklamaya çalışayım …

İlk önce eşinizin en çok dokunulmasını istediği yerleri belirleyin, çünkü eşinizi sizden iyi tanıyan birisi yok.

Örnek ile anlatmak gerekirse: En son hediye masajı yaptığım hanımefendi de en çok masaj istediği yer bilgisini ayakları, arka bacakları ve el avuç içleri diye aldım buna ilave olarak ensesine dokunulmasından nefret ediyormuş.

Masaj yaptıracak beyefendi, masaj günün bir gün öncesinde beni arayarak saat ve yeri söyledi bende ona masaj için kullanacağım en güzel masaj yağları ile ilgili bilgi verdim ve herhangi birşeye alerjisi olup olmadığını sordum pozitif yanıttan sonra çiftin evlerine giderek masajımı yaptım. Hanımefendi çok memnun kaldığını çoğu sefer söyledi ve düzenli masaj almaya başladı. Hatta Yeşilköy‘e her yolum düştüğünde mutlaka onları arayıp beraber kahve içmeye davet bile ettiler.

Hediye Masaj fiyatları ile ilgili bizimle iletişim kurabilir. Ya da buradan fiyatlara bakabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse Hediye Masaj ile ilgili gerekenler:

İsim Soyisim:
Telefon:
Email:
Masaj Tarihi:
Masaj Saati:
Masajı alacak kişinin özellikleri sevdikleri sevmedikleri:
Herhangi birşeye alerjisi olup olmadığı:
Ekstra eklenecek bilgi:

Translate »