Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Kişisel bilgilerinizin gizliliği bizim için çok önemlidir. Kişisel bilgilerin sorumluluk sahibi olarak ve yalnızca sağladığımız hizmetler için gerekli olduğu ölçüde toplanması, kullanılması kullanılması için çalışıyoruz.

KİŞİSEL BİLGİLER NEDİR?

Kişisel bilgiler aşağıdaki konularda bilgi içerir:

– Bireyin kişisel özellikleri (ör. cinsiyet, yaş,  ev adresi veya telefon numarası, email adresi);

-Sağlık (ör., sağlık geçmişi, sağlık koşulları, onlardan alınan sağlık hizmetleri);

Kişisel bilgiler işletme bilgilerinden farklıdır (ör. Bir şahsa ait işletme adresi ve telefon numarası). Bu, mahremiyet mevzuatı tarafından korunmamaktadır.

KİŞİSEL BİLGİLERE SAHİPTAR: Birincil Amaçlar

Tüm sağlık personeli gibi, müşterilerimize hizmet etmek için kişisel bilgileri topluyoruz, kullanıyor ve açıklıyoruz. Kişisel bilgilerin toplanmasında birincil amaç tedavi sağlamaktır. Örneğin, bir müşterinin sağlık geçmişi hakkında, onların sağlık ihtiyaçlarının ne olduğunu değerlendirmemize, seçeneklerini bildirmelerine ve ardından seçtikleri sağlık hizmetlerini sunmamıza yardımcı olmak için aile geçmişi, fiziksel durumu ve işlevi hakkında bilgi toplamaktayız.

KİŞİSEL BİLGİLERİMİZİ TOPLAMAK: İlgili ve İkincil Amaçlar

Çoğu kuruluş gibi, bilgileri de birincil amaçlarımıza ikincil amaçlarla toplamak, kullanmak ve ifşa etmekteyiz. İlgili ve ikincil amaçlarımızın en yaygın örnekleri şunlardır:

Müşterilere, zamanında ödenmeyen mallar veya hizmetler için fatura göndermek, kredi kartı ödemelerini işleme koymak veya ücretsiz hesaplar toplamak.

RMT’lerimizin performansını değerlendirmek de dahil olmak üzere, müşterilerimize ve diğer dosyalara yüksek kaliteli hizmetler sunmamızı sağlamak amacıyla gözden geçiriyoruz. Ek olarak, harici danışmanlar (örneğin denetçiler, uygulama danışmanları) bizim adımıza, istemci dosyalarını gözden geçirmek ve RMT’ler ile röportaj yapmak da dahil olmak üzere kliniğimizin denetimlerini ve devam etmekte olan kalite değerlendirme gözden geçirmelerini yapabilir.

Kayıtlı Masaj Terapistleri, Masaj Terapistleri Koleji (MTK) tarafından düzenlenir. MTK, kayıtlarımızı inceleyebilir ve RMT’lerimizi düzenleyici faaliyetlerinin bir parçası olarak kamuoyuyla görüşebilir. Ayrıca MTK, ciddi yasadışı davranışlara işaret eden bilgileri yetkili makamlara bildirmemizi istiyor. Dış denetleyicilerin kendi sıkı gizlilik yükümlülükleri vardır. Bazen bu raporlar, endişeyi desteklemek için müşterilerimiz veya diğer kişiler hakkında kişisel bilgileri içerir (örneğin, Türkiye Gümrük ve Gelir İdaresi Kurumu, Bilgi ve Gizlilik Komiseri, İnsan Hakları Komisyonu, vb.) Dosyalarımızı gözden geçirme ve MTK’ler ile röportaj yapma yetkisine sahiptir. Görevlerinin bir parçası olarak. Bu durumlarda, konuyu araştırıp bize geri bildiren profesyonellerle (ör. Avukatlar, Muhasebeciler) danışabiliriz.

Klinik tarafından müşterilere sunulan hizmetlerin maliyeti bazen üçüncü şahıslar tarafından ödenmektedir (ör. Masaj Ücreti ve faturalandırma). Bu üçüncü taraf mükellefleri, çoğunlukla, müşterinin bu fonlamaya hak kazanma gücünü göstermek için kendilerine belirli bilgileri toplayıp açıklamalarını yönlendiren istemcinin onayı veya yasama yetkisine sahiptir.

Bize muhatap olduğumuz müşterilerimiz ya da diğer kişiler, aldıklarından sonra hizmetlerimiz hakkında sorularınız olabilir. Bu sorulara yanıt vermemizi ve bu hizmetleri sağlamamızı sağlamak için müşteri bilgilerimizi son temastan sonraki en az 1 yıl zorunlu tutuyoruz.

KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI

Kişisel bilgilerin korunmasının önemini anlıyoruz. Bu nedenle aşağıdaki adımları attık:

Kağıt bilgileri, kilitli bir dosyalama kabininde sabitlenmiştir. Bu klinikte birkaç MTK var ve bu nedenle bakımınızı bir MTK’den diğerine transfer ederseniz dosyanız MTK’ler arasında paylaşılabilir.

Elektronik donanım parolalarla şifrelenir. Kağıt bilgileri mühürlü, adresli zarflar veya kutular aracılığıyla saygın firmalar tarafından iletilir.

Kişisel bilgilere erişimi olan dış danışmanlar ve ajanslar bizimle gizlilik anlaşmaları yapmalıdır.

KİŞİSEL BİLGİLERİN GETİRİLMESİ VE KESİLMESİ

Müşterinin sağladığı hizmetler ve harici düzenleyici kurumlara hesap verme sorumluluğumuz için verebileceğimiz her türlü soruyu yanıtlayabilmemiz için bir süre kişisel bilgilerinizi muhafaza etmeliyiz.

Üniversitemizin düzenlemelerine göre müşterilerimizi 5 yıl boyunca dosyalar halinde tutuyoruz.

Kişisel bilgileri içeren kağıt dosyalarını parçalayarak yok ediyoruz. Elektronik bilgileri silerek elektronik olarak yok ediyoruz ve donanım atıldığı zaman sabit sürücünün fiziksel olarak yok edildiğinden emin olduk.

BİLGİLERİNİZİ BAKABİLİRSİNİZ

Sadece birkaç istisna dışında, hakkımızda hangi kişisel bilgileri bulunduğumuzu görme hakkına sahipsiniz. Hakkınızdaki hangi kayıtları bulduğumuzu belirlemenize yardımcı olabiliriz.

İLETİŞİM

Bizimle iletişime geçmek için linke tıklayabilirsiniz.

Translate »